Loading...

Veri merkezleri, işletmelerin büyümesi ve BT operasyonlarının artmasıyla giderek daha önemli hale gelmektedir. Yüzde 100 yerli olan veri merkezimiz, kurumsal müşterilerine katma değerli servisler ile fayda sağlamayı hedeflemiştir.  

Enerji 

Altyapı olarak yedekli trafo ve jeneratör altyapısı ile tüm kabinetlere bağımsız olarak kesintisiz güç kaynağı üzerinden enerji hattı sağlanarak kesintisiz ve yedekli çalışma imkanını sağlıyoruz. Tek güç girişi olan cihazların enerjisini yedeklemek üzere “Static Transfer Switch” altyapısına sahibiz. 

İklimlendirme 

Yedekli çalışacak Hassas Kontrollü Klima sistemi ile standartlara uygun olarak sabitlenmiş 22°C sıcaklık (±2) ve %48 nem oranı (±%15) değerlerini müşterilerimize sağlıyoruz. Sıcak/Soğuk koridor dizaynı ve etkin soğutma sağlayacak yükseltilmiş döşeme sistemi ile en verimli iklimlendirmeyi oluşturuyoruz. Tümüyle otomatik operasyon sağlayacak şekilde, mikroişlemci bazlı ileri kontrol sistemleriyle donatılmış üniteler sayesinde NESS Veri Merkezi içinde 7/24 koşullar korunuyor. 

Yangın Algılama ve Söndürme  

Veri Merkezi ve UPS odalarında doğaya ve insan sağlığına daha az zarar veren Novec 1230 yangın söndürme sistemi ve yerinde elle müdahale imkanı sayesinde korumamızı en etkin şekilde yürütüyoruz. Akıllı ve yüksek teknoloji ile verilerinizin güvenliği emin ellerde. 

Çift Katmanlı Yangın Algılama Sistemi, Yükseltilmiş Döşeme Altı ve Tüm Alanı Kontrol Eden Altyapı, Tavan Epoksi Boya Uygulaması, Etkin Dizayn ile Bölgesel Algılama ve Müdahale İmkanı, 120dk’lık Yangına Dayanıklı Kapı modelleme için örnekler olarak verilebilir.  

Güvenlik 

NESS Veri Merkezi’nde katmanlı olarak sağlanan fiziksel güvenlik uygulamalarımız ile uluslar arası standartlar çerçevesinde hizmet sağlamayı hedefliyoruz. 3 seviyeli kart/parmak izi/şifre Dokunmatik Ekranlı Geçiş Kontrol Sistemi, Exagate Veri Merkezi Ortam (ısı, nem, duman, su baskını, klima, ups) İzleme Sistemi, Güvenlik Kameraları & Dijital Görüntü Kayıt Sistemi, 3 adet 55’’ Sanayi Tipi Plazma Ekran ile Tüm Sistemlerin 7/24 İzlendiği Network Operasyon Merkezi ile bir bütün oluşturularak kollektif şekilde bir yönetim sağlanmaktadır. 

 

Bize Ulaşın

Avantajlar

Veri merkezi çözümlerine göz atın

Bize Ulaşın

İşletmenizle ilgili en yeni ve en uygun çözümler için uzmanlarımızla iletişim geçebilirsiniz